خرید جت هیتر مرغداری و نکاتی که هنگام خرید باید بدانید

خرید جت هیتر مرغداری و نکاتی که هنگام خرید باید بدانید

جت هیتر مرغداری

جت هیتر مرغداری یکی از سیستم‌های گرمایشی (هیتر موشکی) متناسب برای پرورش ماکیان است. انتخاب یک جت هیتر مرغداری مناسب، نیازمند کسب اطلاعات کافی درباره هیترهای صنعتی متناسب برای مرغداری‌ها است. برای تأمین گرمایش مرغداری‌ها، از انواع هیتر مرغداری استفاده می‌شود. از جمله جت هيتر مرغداری بدون دودکش و دودکش دار، هیتر مرغداری کوچک و غیره. در این مطلب از سایت الوند نکاتی که هنگام خرید جت هیتر مرغداری باید بدانید را توضیح می‌دهیم. با ما همراه باشید.

 

نکات مهم هنگام خرید جت هیتر مرغداری

خرید هر گونه دستگاه یا تجهیزات مستلزم داشتن تجربه و یا اطلاعات کافی درباره آن می‌باشد. با توجه به بالا رفتن قیمت تمامی اجناس و ماشین آلات در کشور، اکنون یک خرید گران قیمت بدون داشتن اطلاعات یا تخصص می‌تواند هزینه و ضرر سنگینی را برای خریدار در پی داشته باشد.

نکات مهم هنگام خرید جت هیتر مرغداری

نکات مهم هنگام خرید جت هیتر مرغداری

برای خرید هیتر حرارتی همانند دیگر دستگاه ها، باید برخی نکات مهم را در نظر بگیرید که در ادامه مطلب توضیح خواهیم داد تا خریدی آگاهانه و مناسب داشته باشید.

 

توجه به جنس بدنه دستگاه هنگام خرید جت هیتر مرغداری

از این دستگاه‌ها در مکان‌های مختلف با شرایط گوناگون بهره‌گیری می‌شود. بدیهی است که در مرغداری، سالن پرورش طیور، سالن پرورش قارچ و … همواره رطوبت به میزان زیاد حضور دارد و اگر بدنه دستگاه از نظر جنس بدنه و مونتاژ قطعات استاندارد های لازم را نداشته باشد، بی شک در مدت زمان کوتاه دچار زنگ زدگی و پوسیدگی خواهد شد.

توجه به جنس بدنه دستگاه

توجه به جنس بدنه دستگاه

برای خرید هیتر حرارتی، محصولاتی را مد نظر بگیرید که داری بدنه گالوانیزه هستند. این نوع بدنه‌ها در برابر رطوبت در بلند مدت دچار زنگ زدگی نمی‌شوند. بیشتر گروه های پرچمدار بر روی بدنه محصولات خود پوششی از رنگ کوره‌ای قرار می‌دهند که البته انی فرایند در دمایی معادل 200 درجه صورت می‌گیرد. این فرانید باعث می‌شود تا بدنه از ضربه، خط و خش محافظت گردد و عمر مفید محصول افزایش پیدا کند.

اصول تهویه سالن مرغداری ها در زمستان به چه صورت است؟
بخوانید ...

 

دقت به جنس کوره جت هیتر مرغداری

یکی از مشکلاتی که بیشتر کاربران هیتر صنعتی با آن مواجه می‌شوند، پوسیدگی کوره در مدت کمتر از 1 یا 2 سال است. در واقع کوره بخشی است که آتش از طریق مشعل به داخل آن دمیده می‌شود، به همین دلیل این قسمت در تماس مستقیم با آتش قرار دارد و خطر پوسیدگی در آن بالا می‌باشد.

دقت به جنس کوره جت هیتر مرغداری

دقت به جنس کوره جت هیتر مرغداری

بیشتر گروه‌ها برای پایین آوردن هزینه‌های جاری و سوددهی بالا از کوره‌های فولادی استفاده می‌کنند، ولی متاسفانه فولاد به دلیل تماس دائم با آتش به صورت تدریجی دچار خوردگی می‌شود که تعویض آن برای کاربر بسیار پرهزینه می‌باشد. این در حالی است که محصولات ارائه شده توسط گروه‌های معروف دارای کوره از جنس استیل نسوز است که در برابر آتش و حرارت فوق العاده بالا به هیچ عنوان دچار تغییر یا واکنش نمی‌شود.

 

توجه به سیستم سوخت رسانی و ایمنی بودن جت هیتر

در زمان خرید جت هیتر مرغداری علاوه بر جنس بدنه و کوره دستگاه باید به سیستم سوخت رسانی و سیستم کنترل دستگاه دقت نمایید. در واقع سیستم سوخت رسانی و مجموعه احتراق در داخل دستگاه باید به صورت اصولی و با قطعات با کیفیت طراحی شده باشند. در غیر این‌صورت علاوه بر مصرف بالای سوخت دستگاه، خطرات مختلفی همچون انفجار محفظه آتش و یا آتش‌سوزی ممکن است به وقوع بیانجامد.

توجه به سیستم سوخت رسانی و ایمنی بودن جت هیتر

توجه به سیستم سوخت رسانی و ایمنی بودن جت هیتر

همچنین تابلو برق دستگاه باید اتوماتیک باشد و مانع آسیب دیدن دستگاه در زمان نوسانات برقی شود. همچنین لایه‌های امنیتی مختلف باید در تابلو برق دستگاه در نظر گرفته شده باشند تا در زمان قطع شدن سوخت، افت و یا افزایش فشار سوخت، حرارت بیش از حد دستگاه، قطع شدن ناگهانی برق و … آسیبی به دستگاه وارد نشود و یا دستگاه دچار آتش سوزی و انفجار نگردد.

 

در نظر گرفتن امنیت دستگاه هنگام خرید جت هیتر مرغداری

یکی از مهمترین مواردی که باید در خرید جت هیتر مرغداری به آن دقت داشته باشید، امنیت دستگاه است. توجه داشه باشید منظور از امنیت هیتر مرغداری، عدم آتش سوزی، جلوگیری از افزایش بیش از حد دمای آن، عدم برق گرفتگی و آسیب دیدن قطعات در برابر نوسانات برق می‌باشد. لذا در این زمینه حساسیت بیشتری باید به خرج دهید. جت هیتر باید مجهز به ترموستات باشد تا اولا اینکه کارکرد دستگاه به صورت خودکار کنترل شود و ثانیا از افزایش بیش از حد دمای آن جلوگیری شود. در جت هیترها باید فن هم مجهز به ترموستات باشد تا فقط در زمان گرم شدن کوره شروع به چرخش نماید. در غیر این‌صورت در ابتدای کار، هوای سرد ایجاد خواهد کرد. این هوای سرد در مرغداری‌ها ممکن است باعث ایجاد شوک دمایی در بین طیور (مخصوصا جوجه‌ها) شود.

در نظر گرفتن امنیت دستگاه هنگام خرید جت هیتر مرغداری

در نظر گرفتن امنیت دستگاه هنگام خرید جت هیتر مرغداری

برای عدم برق گرفتگی و جلوگیری از آسیب دیدن قطعات دستگاه در برابر نوسانات برق، جت هیتر باید از یک تابلو برق تمام اتوماتیک و با کیفیت نیز بهره ببرد. تابلو برق‌ها باید مجهز به فیوزهای کم آمپر و کنتاکتور باشند تا در حین دریافت ولتاژهای نامناسب آسیبی به قطعات دستگاه وارد نگردد.

سیستم های تهویه مطبوع در مکان های صنعتی و کاربردی آنها
بخوانید ...

 

دقت به دمای محیط جت هیتر مرغداری

حضور یک ترموستات محیطی به همراه هیتر حرارتی یک امری ضروری است. چون اگر دما در محیط بالا برود و هیچ سیستمی برای اندازه گیری و کنترل این دما در نظر گرفته نشود، نگهداری گل، گیاه، قارچ و حتی پرورش پرنده‌ها نیز با خطر جدی مواجه شده و می‌تواند هزینه‌های سنگینی را برای کاربر به همراه داشته باشد. بهره‌گیری از سنسور محیطی در واقع این امکان را برای کاربر ایجاد می‌کند تا یک بازه دمایی خاص انتخاب نماید و بدین ترتیب هیتر بعد از تامین دمای مورد نظر به صورت خودکار متوقف شود.

 

بررسی فن‌ها موقع خرید جت هیتر مرغداری

کارکرد هیتر به این شکل است که ابتدا آتش توسط مشعل به داخل کوره منتشر می‌شود و با بالا رفتن دما، فن‌های بزرگی که بر روی بدنه کوره قرار داده شده شروع به کار می‌کنند. در این حالت فن‌ها با کارکرد خود، هوا را از محیط با قدرت بالا مکش کرده و در داخل به سمت کوره، پاس‌ها و لوله‌ها که از دمای بسیار بالایی برخوردار هستند پرتاب می‌کنند. در آخر هوای گرم شده از طریق خروجی‌های هیتر به محیط منتشر می‌شود.

بررسی فن‌ها موقع خرید جت هیتر مرغداری

بررسی فن‌ها موقع خرید جت هیتر مرغداری

در این میان نوع فن‌ها و قدرت آن‌ها در تعیین کیفیت و عمر مفید محصول به عنوان یک فاکتور مهم به شمار می‌رود.

 

توجه به نوع سوخت جت هیتر

جت هیترها در انواع گازوئیلی، گازسوز و دوگانه سوز طراحی می‌شوند. ممکن است در محل مرغداری دسترسی به هر دو سوخت امکان پذیر نباشد. بنابراین با توجه به امکانات در دسترس و متناسب با مرغداری خود، جت هیتر خریداری نمایید. اگر در محل مرغداری دسترسی به هر دو سوخت گازی و گازوئیلی امکان پذیر است.

توجه به نوع سوخت مصرفی دستگاه

توجه به نوع سوخت مصرفی دستگاه

پیشنهاد می‌کنیم نوع دوگانه سوز آن را تهیه کنید تا در صورت قطعی سوخت، بتوانید از دستگاه بهره ببرید. مخصوصا در فصل زمستان در برخی مناطق به دلیل مصرف بی رویه گاز، فشار گاز منطقه دچار افت شده و یا ممکن است برای مدتی قطع شود. در این شرایط توسط جت هیتر دوگانه‌سوز قادر خواهید بود با سوخت گازوئیلی، گرمایش مورد نیاز سالن مرغداری خود را تأمین کنید.

تفاوت جت هیتر و هیترگازی و انتخاب مناسب بین آن دو
بخوانید ...

 

توجه به محدوده کارکرد جت هیتر مرغداری

 هیترها دارای ظرفیت می‌باشند. به این معنی که هر هیتر با توجه به تعداد خروجی، تعداد فن، بزرگی کوره، تعداد پاس و تعداد لوله می‌تواند محدوده و مساحت خاصی را گرم کند. چنانچه شما دستگاهی خریداری کنید که در مقایسه با مکان شما ظرفیت پایین‌تری داشته باشد، فرایند تامین گرمای کافی با مشکل مواجه می‌شود.

توجه به محدوده کارکرد جت

توجه به محدوده کارکرد جت

حتماً به هنگام بررسی محصولات یک گروه، ظرفیت آن‌ها را نیز مد نظر بگیرید و حتی جهت اطمینان با بخش فروش آن گروه تماس گرفته و درباره محدوده کارکرد دستگاه مورد نظر خود اطلاعات کافی به دست بیاورید.

 

دقت به گارانتی و خدمات پس از فروش جت هیتر

حتما در زمان خرید جت هیتر مرغداری به گارانتی و خدمات پس از فروش آن نیز دقت نمایید. چرا که شما قصد استفاده طولانی مدت از این دستگاه را در نظر دارید. بنابراین در زمان نیاز به سرویس و یا تعویض قطعه یدکی، باید بتوانید از طریق نمایندگی دستگاه خود را تعمیر نمایید.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .

*