گرمایش تابشی دامداری و مزایای این سیستم

گرمایش تابشی دامداری و مزایای این سیستم

سیستم گرمایش تابشی در دامداری

سیستم‌های گرمایش تابشی دامداری یکی از روش‌های گرمایش دامداری، اصطبل و طویله می‌باشد. در دامداری، طویله یا هر مکان سرپوشیده و بزرگی، سیستم‌های گرمایشی تابشی برای تولید گرمایش تابشی امن و بی‌خطر و راحت به کار می‌روند. به طور کلی، این نوع سیستم‌های گرمایش تابشی، گرما را از سمت سقف به سمت پایین و به سمت سطوح هدف هدایت می‌کنند. در این مطلب از سایت الوند با ما همراه باشید تا با سیستم گرمایش تابشی دامداری و مزایای این سیستم آشنا شوید.

 

بخاری تابشی لوله ای در سیستم گرمایش تابشی دامداری

این سیستم از یک مشعل تشکیل شده است که اجزایی مانند شیر گاز و بورد کنترل و غیره را در داخل خود جای داده و در ادامه این مشعل یک لوله استیل آلومینایز وجود دارد که بین ۳ متر الی ۱۴ طول دارد و آتش مشعل درون آن تشکیل می‌شود، در بالای این لوله یک بازتابنده استیل سهمی ‌شکل وجود دارد که گرمای به وجود آمده در سطح لوله را پس از برخورد به خود بازتاب می‌کند، هدف نهایی این است که همه انرژی را به سمت پایین منتقل کند.

 

دلیل استفاده از سیستم گرمایش تابشی در دامداری

با توجه به محیط دامداری‌ها و وجود فن‌های بسیار زیاد در سرتا سر دامداری جهت تهویه هوا، روش‌های گرمایش همرفتی با استفاده از هیترها، جت هیترها ،کوره‌های هوای گرم و … نیازمند صرف انرژی بالا و هزینه بالا جهت گرم کردن دامداری‌ها می باشد. همچنین ایمنی این سیستم‌های سنتی معمولا پایین بوده و خطر اشتعال و آتش سوزی داشته و معمولا دارای سر و صدای زیاد و آلایندگی بالا می‌باشند.

دلیل استفاده از سیستم گرمایش تابشی در دامداری

دلیل استفاده از سیستم گرمایش تابشی در دامداری

با استفاده از گرم کننده تابشی و تامین گرمایش از طریق تابش با وجود تهویه هوا به وسیله فن‌های تهویه می‌توانید با حداقل انرژی سوخت، بستری گرم و دمای مطلوب را جهت رشد حیوانات ایجاد کنید.

فیسالیس گلخانه ای؛ خواص و موارد مصرف فیسالیس
بخوانید ...

 

کدام مدل از سیستم‌های گرمایشی مناسبترین گزینه برای دامداری است

معمولا سیستم‌های گرمایش تابشی لوله‌ای در دامداری جزو بهترین انتخاب برای این نوع مکان‌ها است. در ادامه دلایل مناسبترین بودن این سیستم گرمایشی را توضیح می‌دهیم.

1- سیستم‌های گرمایش تابشی لوله‌ای، انرژی گرمایی تابشی را با لطافت به بیرون منعکس می‌کند و دیگر خبری از باد و جریان هوا نخواهد بود. این ویژگی، از بیماری‌های تنفسی احتمالی جلوگیری می‌کند و همچنین سلامت کلی حیوانات را بهبود می‌بخشد.

2- باعث ایجاد و افزایش راحتی و آسایش حیوانات می‌شود. زیرا گرمایش تابشی به زمین برخورد می‌کند و زمین گرم، باعث گرم شدن پا و بدن حیوانات می‌شود.

کدام مدل از سیستم‌های گرمایشی مناسبترین گزینه برای دامداری است

کدام مدل از سیستم‌های گرمایشی مناسبترین گزینه برای دامداری است

3- امواج مادون قرمز مانند نور می‌توانند مستقیما به جسم مورد نظر تابیده شوند. به سمت مناطق شستشو، آخورها، راهروها و یا هر جایی که نیاز بیشتری به گرما دارد.

4- حیوانات حسی که از گرمای آفتاب دریافت می‌کنند را دوست دارند. سیستم‌های گرمایش تابشی دامداری دقیقا همان حس را به حیوانات منتقل خواهند کرد. به این صورت حیوانات سالم‌تر و خوشحال‌تر خواهند بود.

5- ذخیره انرژی و کارایی بالا. گرمایش تابشی می‌تواند به طور انتخابی به مکان و جسم مورد نیاز تابیده شود و محیط‌های دیگر را بدون دلیل گرم نکند. این عملکرد باعث کمتر شدن چشمگیر هزینه‌ها در مقایسه با روش جریان همرفتی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .

*