بازديد حوزه معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه از گروه صنعتی الوند

بازديد حوزه معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه از گروه صنعتی الوند

معاون پژوهش و فناوری به همراه مدير ارتباط با صنعت دانشگاه صنعتی نوشيروانی بابل، از مجتمع صنعتی الوند قائمشهر بازديد و با مديران اين مجتمع به بحث و گفتگو پرداختند.
به گزارش معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه، دكتر موسی فرهادی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه در اين ديدار ضمن تاكيد بر پيشرفت مبتنی بر سرمايه گذاری برای آينده، با اشاره به ظرفيت های دانشگاه، براي همكاری های دوجانبه، اعلام آمادگی كرد. وی افزود: دانشگاه آمادگی دارد بدون هيچ چشم داشتی، برای رفع مشكلات صنايع با توليدكنندگان همكاری كند. دكتر فرهادی ادامه داد: محققان دانشگاه صنعتی نوشيروانی بابل می توانند با شناسايی مشكلات و ارائه راهكارهای مناسب به بهبود فرآيند توسعه كمك كنند. وی خاطرنشان كرد: همكاری صنعت و دانشگاه علاوه بر رفع مشكلات می تواند در كاهش هزينه های توليد نيز مثمرثمر باشد.

شايان ذكر است دكتر عبادت قنبری پرمهر مدير ارتباط با صنعت  نيز ضمن بيان ظرفيت های موجود در دانشگاه صنعتی نوشيروانی بابل، به تجربه اين دانشگاه در مشاركت در تحقيق و توسعه صنايعی چون فولاد و لاستيك به عنوان الگويي جديد در تعامل صنعت و دانشگاه نام برد. دكتر قنبری پرمهر همچنين ضمن اعلام آمادگی برای همكاری های مشترك، تصريح كرد پس از اين ديدار نظرات و پيشنهادهای استادان دانشگاه برای گروه صنعتی الوند قائمشهر برای بهبود و توسعه محصولات ارسال خواهد شد.

گفتني است كه در اين جلسه مهندس حسين باقری مديرعامل مجتمع صنعتی الوند قائمشهر نيز ضمن ابراز خرسندی از حضور تيم تحقيقاتی و پژوهشی دانشگاه صنعتی نوشيروانی بابل در اين شركت بيان داشت: اين مجتمع در حال حاضر يكي از توليدكنندگان سيستم های تهويه و گرمايشی در كشور می باشد كه با سرمايه صددرصد خصوصی راه اندازی گرديد و در كمتر از يك دهه از آغاز پيدايش، در حال حاضر تامين كننده بخش عظيمی از سيستم های تهويه و گرمايشی مورد نياز كشور بخصوص در حوزه توليد دام و طيور، گلخانه و سوله های صنعتی می باشد.در اين بازديد ضمن بررسی مشكلات توليد، در رابطه با نحوه همكاری های فی مابين اين مجتمع و دانشگاه در قالب طرح های پژوهشی، موضوعات پايان نامه های تحصيلات تكميلی و پروژه های تحقيق و توسعه، برگزاری دوره های كارآموزی برای دانشجويان و اشتغال فارغ  التحصيلان دانشگاه بحث و تبادل نظر صورت پذيرفت و برگزاری جلسات و بازديدهای مستمر با حضور نمايندگان دوطرف در راستای حل مشكلات شناسايی شده در دستور كار قرار گرفت.

منبع: سایت دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *