ایران مازندران، قائمشهر،گروه صنعتی الوند    تلفن: 5-42075031-011   ایمیل: info@alvands.com

خرید هیتر برقی و نکاتی که هنگام خرید باید به آن توجه کنید

خرید هیتر برقی و نکاتی که هنگام خرید باید به آن توجه کنید

خرید هیتر برقی

یکی از راه‌های بالا بردن دمای محیط، استفاده از هیتر برقی است. انواع مختلفی از هیترهای برقی در بازار وجود دارند. با وجود تفاوت‌ها در امکان کنترل از راه دور هیترها، اندازه‌های مختلف آن‌ها و گزینه‌های جانبی که مدل‌های مختلف ارائه می‌دهند. بهتر است قبل از خرید نکاتی درباره خرید هیتر برقی بدانید که هدف ما از این مقاله بیان نکاتی است که هنگام خرید هیتر برقی باید به آن توجه کنید تا خرید مناسبی داشته باشید. با ما همراه باشید.

 

نکات مهمی که هنگام خرید هیتر برقی باید به آن توجه کنید

قبل از خرید هیتر برقی معمولا سوالاتی ذهن شما را به خود مشغول می‌کند. این سوالات بیشتر درباره قیمت دستگاه، میزان مصرف انرژی آن و توانایی‌ هیتر برقی در گرم کردن فضا است.

نکات مهمی که هنگام خرید هیتر برقی باید به آن توجه کنید

نکات مهمی که هنگام خرید هیتر برقی باید به آن توجه کنید

با خواندن ادامه مطلب و دانستن نکاتی درباره هیترهای برقی به راحتی می‌توانید پاسخ سوال‌های خود را پیدا کنید و انتخاب مناسبی داشته باشید.

 

فاکتور اول در خرید هیتر برقی شناخت انواع هیترها است

اولین فاکتوری که قبل از خرید هیتر باید به آن توجه داشته باشید، نوع هیتر است. معمولا سه نوع تکنولوژی اصلی در ساخت هیترهای برقی به کار می‌رود. انتقال گرما از طریق تابش، انتقال همرفت و به کمک فن. هیترهایی که با تکنولوژی همرفت به انتشار دما در محیط کمک می‌کنند، گرمای یک‌دست‌تری ایجاد می‌کنند و بیشتر محیط را تحت تاثیر قرار می‌دهند. از طرفی هیترهای تابشی، سرعت بیشتری برای گرم کردن محیط در اختیار شما قرار می‌دهند. با این تفاوت که نواحی را بیشتر گرم می‌کنند که در تماس مستقیم با هیتر قرار دارند و در پخش دما و یک‌دست سازی دمای کل محیط تاثیرگذاری کمتری دارند.

شناخت انواع هیترها

شناخت انواع هیترها

همچنین هیترهای مجهز به فن با وجود فن داخلی‌ خود که هوا را از سمت یک المنت گرم به محیط پخش می‌کند، بسته به میزان ظرفیت و قدرت‌ می‌توانند محیط را سریع گرم کنند. بنابراین با در نظر گرفتن خصوصیات محیطی که قصد گرم کردن آن را دارید موارد بالا را در نظر بگیرید. هیترهای فن‌دار برای محیط‌‌هایی با حجم بالا مناسب‌تر هستند و از هیترهای تابشی در نواحی محدودتری می‌توان استفاده کرد.

کاشت گلخانه ای و بررسی شیوه کاشت محصولات گلخانه ای
بخوانید ...

 

فاکتور دوم توجه به ظرفیت گرمادهی دستگاه است

شما می‌توانید براساس توان خروجی یکی هیتر تشخیص دهید که چه مساحتی (محدوده‌ای) را می‌تواند گرم کند. معمولا به صورت منطقی برای گرم کردن هر ۰.۰۹ متر مربع از فضای اتاق به ۱۰ وات انرژی گرمایی نیاز دارید. یعنی یک هیتر ۱۵۰۰ واتی می‌تواند اتاقی با فضای ۱۴ متر مربع را گرم کند. این هیتر می‌تواند فضای نسبتا بیشتری را هم پوشش داده و گرم کند.

توجه به ظرفیت گرمادهی دستگاه

توجه به ظرفیت گرمادهی دستگاه

البته میزان توان هر هیتر در گرم کردن محیط را باید با در نظر گرفتن شکل و مدل فضایی که در اختیار دارید، موقعیت پنجره‌های آن و نفوذ سرما به محیط، نوع فناوری موجود در هیتر و موضوعاتی از این دست بسنجید. در هر حال به ظرفیت‌های گرمادهی هر وسیله در خرید هیتر برقی دقت کافی داشته باشید.

 

فاکتور سوم توجه به میزان مصرف انرژی در خرید هیتر برقی است

قبل از خرید هیتر برقی به میزان مصرف انرژی آن هم باید توجه داشته باشید. جدا از مسائل محیط زیستی و لزوم مصرف نکردن بیش از حد انرژی، هزینه‌ای که هیتر برای‌ شما به همراه خواهد داشت هم بسیار مهم است و باید آن را در نظر بگیرید.

توجه به میزان مصرف انرژی

توجه به میزان مصرف انرژی

هیترهایی که قابل حمل هستند معمولا میزان مصرف انرژی بیشتری دارند. البته با وجود فناوری‌های تازه‌ مانند حالت ذخیره انرژی (Saving mode)، ترموستات‌های قابل تنظیم، تایمرهای قابل برنامه‌ریزی و غیره، که در دستگاه‌های جدید به کار گرفته می‌شود به راحتی می‌توان در مصرف انرژی صرفه‌ ‌جویی کرد.

سیستم های گرمایش مرغداری و انواع آن
بخوانید ...

 

فاکتور چهارم در نظر گرفتن ایمنی دستگاه در هنگام خرید هیتر برقی

ایمنی هیترهای برقی بسیار مهم است. هیترهایی که قابل حمل و جابجایی هستند با اختلاف زیادی نسبت به گزینه‌های دیگر احتمال خطر آفرینی و آتش‌سوزی دارند. در بعضی از هیترهای برقی از فناوری‌هایی برای بالا بردن میزان ایمنی استفاده می‌شود.

در نظر گرفتن ایمنی دستگاه

در نظر گرفتن ایمنی دستگاه

برای مثال، در صورت کج شدن یا وارد شدن ضربه‌های ناگهانی به هیتر، سیستمی در آن وجود دارد که به سرعت هیتر را خاموش می‌کند. وجود حس‌گرهایی که در صورت بالا رفتن بیش از حد دمای هیتر به طور خودکار دستگاه را خاموش می‌کنند هم از فناوری‌های دیگری است که برای افزایش ایمنی هیترها به کار گرفته می‌شود. پس در هنگام خرید حتما به این نکات توجه کنید.

 

فاکتور پنجم توجه به میزان سروصدای هیتر برقی است

هیترهای برقی معمولا با اندکی سر و صدا کار می‌کنند. برای اتاق خواب یا کار باید به دنبال گزینه‌هایی باشید که سر و صدای زیادی به همراه ندارند.

توجه به میزان سروصدای هیتر برقی

توجه به میزان سروصدای هیتر برقی

برای مثال، یادتان باشد که هیترهای مجهز به فَن معمولا سر و صدای زیادی دارند. اما هیترهای تابشی به شکلی بی‌سروصدا به گرم شدن هر محیطی کمک می‌کنند.

 

فاکتور ششم توجه به ترموستات هیتر است

توجه به ترموستات‌ها از جمله مهم‌ترین نکاتی است که در هنگام خرید هیتر باید در نظر بگیرید. دو نوع ترموستات برای هیترهای برقی وجود دارد.

توجه به ترموستات هیتر

توجه به ترموستات هیتر

ترموستات‌های قابل برنامه‌ریزی که می‌توان دستور زمان خاموش و روشن شدن و اندازه بالا رفتن دما را به آنها داد و نوع دیگر ترموستات‌هایی هستند که باید با یک دستگیره یا دکمه، دمای دلخواه‌ خود را با آنها تنظیم کنید. در هنگام خرید هیتر برقی ببینید که کدام گزینه برای‌ شما مناسب‌تر است و با آن راحت‌تر هستید.

 

فاکتور هفتم توجه به طراحی و شکل ظاهری در هنگام خرید هیتر برقی است

هیترهای برقی در مدل‌ها و طراحی‌های متنوعی به بازار عرضه می‌شوند. به نمونه‌های آن در هنگام خرید دقت کنید. در ادامه مطلب توضیحی درباره مدل‌ها و طراحی‌های هیتر می‌دهیم.

احداث گلخانه و شرایط آن
بخوانید ...

۱- هیترهای زمینی: این هیترها را می‌توان در کنار دیوار کار گذاشت. معمولا به شکل مستطیل‌های کوتاه با طول زیاد هستند و با وجود یک فن به گرم شدن مکان‌های مختلف کمک می‌کنند.

توجه به طراحی و شکل ظاهری  در هنگام خرید هیتر برقی

توجه به طراحی و شکل ظاهری در هنگام خرید هیتر برقی

۲- هیترهای رومیزی: این نوع از هیترها، همان‌‌طور که از نام‌شان پیداست معمولا چندان بزرگ نیستند و می‌توان آن‌ها را روی میز، پاتختی و… قرار داد. این هیترها برای گرم کردن محوطه دور خود کفایت می‌کنند و معمولا به خاطر توان اندکی که دارند به گرم شدن یک فضای بزرگ کمک نخواهند کرد.

۳- هیترهای دیواری: این مدل‌های بخاری برقی معمولا برای نصب کردن به دیوار حمام یا دستشویی استفاده می‌شوند تا نقاط سرد را گرم و دل‌پذیر کنند.

۴- هیترهای سقفی: این هیترها را در سقف کار می‌گذارند و می‌توانند یک محیط مانند کلاس درس یا یک سالن را سریع و یک‌دست گرم کنند.

 

نکات دیگری که هنگام خرید هیتر برقی باید یه آن توجه کنید

۱- بعضی از انواع هیتر، قابلیت بدل شدن به کولر هم دارند. البته باد سردی که بیرون می‌دهند معمولا چندان قوی نیست ولی در هر حال با خرید یک دستگاه با یک تیر دو نشان می‌زنید.

۲- اگر قصد هیتر برقی برای دست‌شویی یا حمام دارید باید حتما به سراغ گزینه‌های مخصوص به این محیط‌ها بروید. چون بخاری این فضاها باید ویژگی‌هایی مانند ضدرطوبت بودن را دارا باشد.

نکات دیگری که هنگام خرید هیتر برقی باید یه آن توجه کنید

نکات دیگری که هنگام خرید هیتر برقی باید یه آن توجه کنید

۳- نوع بدنه هیترها در خرید هیتر برقی مناسب بسیار مهم هستند. باید به سراغ خرید مواردی بروید که بدنه‌های ضد گرما دارند. یعنی با دست زدن به بدنه بخاری، دست‌تان نمی‌سوزد.

۴- به وجود دستگیره یا چرخ و وسایلی از این قبیل در هیتر برقی توجه کنید. چون بعدا در جابجایی و حمل و نقل وسیله دچار مشکل خواهید شد.

۵- وجود کنترل‌های از راه دور برای هیترهای برقی به سهولت کار با آنها کمک زیادی می‌کند. پس در خرید به این مدل‌ها هم نگاهی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .

*