ایران مازندران، قائمشهر،گروه صنعتی الوند    تلفن: 5-42075031-011   ایمیل: info[at]alvands.com

برای خرید یک هواکش صنعتی خوب باید به چه نکاتی توجه کرد؟

1-میزان هوادهی مطلوب نسبت به وات مصرفی

2-تاییدیه از آزمایشگاههای رسمی معتبر از نظر میزان هوادهی در صفر پاسکال و 20 پاسکال

3- محصول دارای تاییدیه اداره استاندارد ملی

4-دارا بودن تکنولوژی گریز از مرکز

5-استفاده از قطعات با کیفیت و ساخته شده مواد نو

6-استفاده از دو یاتاقان گریس خور و دو بلبرینگ جهت افزایش سطح مقطع و انتقال قدرت بهتر

چگونه یک هیتر مناسب با نیاز خود خریداری کنیم؟

در محاسبات با توجه به سردترین روز سال در منطقه-دمای مورد نیاز در سالن-نوع عایق دیوار ها و سقف تعداد در و پنجره ها و با توجه به کاربری سالن از لحاظ پرورش دام و طیور کشت گل و گیاه-سالن های صنعتی ورزشی-اجتماعات و… با حضور نیروی انسانی نوع و ظرفیت گرمایش شما از لحاظ استفاده از هیتر مستقیم (بدون اگزوز) یا غیر مستقیم (اگزوزدار)انتخاب می شود

مشخصات فنی که در خرید هیتر باید به آن توجه کرد عبارتند از: 1- ایرودینامیک بودن کوره به جهت جلوگیری از افت استاتیکی 2- مقاومت کوره در برابر آتش 3-راندمان بالای 80 درصد 4- عایق مناسب جهت عدم اتلاف حرارتی 5- عدم لرزش 5- استفاده از فن استاندارد  برای سیرکوله کردن گرما در تمام نقاط سالن

انتخاب هیتر دارای نشان استاندارد ملی ایران نشان دهنده رعایت موارد امنیتی و راندمان مطلوب می باشد

چه اینلتی برای سالن من مناسب است؟

با توجه به انواع تهویه (حداقلی-انتقالی-تونلی) در زمانهایی که سالن پرورش طیور نیاز به تهویه حداقلی یا Minimum Ventilation دارد بهینه ترین روش استفاده از اینلت می باشد.در انتخاب اینلت باید به جنس و استحکام بدنه اینلت و طراحی آن از لحاظ هدایت باد به زیر سقف دقت کرد همچنین  اینلت در حالتی که بسته است باید کاملا عایق گرما و سرما باشد و مانع نفوذ هوا و نور به داخل سالن شود. هر اینلت  باید 2200 متر مکعب در ساعت ورودی هوا داشته باشد .

اینلت های دو زمانه علاوه بر انجام وظیفه اصلی اینلت در تهویه حداقلی، در تابستان هم می تواند برای خنک کردن طیور وبسیار موثر واقع شود.  طراحی اینلت دو زمانه طوری می باشد که کناره های دیوار بستر خیسی مشاهده نمی گردد.

هواکش سیرکوله چه مزیتی دارد؟

استفاده از هواکش سیرکوله در تابستان به عملکرد هواکش ها کمک می کند و هوا را در نقاطی از سالن که هوای راکد  دارد به جریان در می آورد و در زمستان  جهت پخش گرما در مدت زمان کمتر در سرتاسر سالن موثر است که موجب کاهش مصرف سوخت می گردد.

مناسب ترین هواکش برای دامداری ها کدام است؟

در  دماهای بیش از 25 درجه سانتیگراد باعث کاهش مصرف خوراک و نتیجه آن کاهش فرآورده دامی (مثل شیر ) می گردد که علاوه بر این موارد سلامتی دام  نیز دچار تهدید می گردد. پس با استفاده از تهویه هوای مناسب و یکنواخت در اطراف دام و کاهش تنش گرمایی می توان از عوارض ناشی از آن جلوگیری کرد.استفاده از هواکش های دو طرف توری و هواکش اوربیت در سایزهای مختلف با توجه به فضا بیشترین راندمان را در دامداری ها بهمراه دارد.

سوالات خود را بپرسید