کفپوش سالن مرغداری؛ معرفی انواع کفپوش سالن مرغداری

کفپوش سالن مرغداری؛ معرفی انواع کفپوش سالن مرغداری

کفپوش مرغداری

کفپوش سالن مرغداری کفپوشی نرم و راحت برای راه رفتن مرغ ها است. کفپوش مرغداری یک عایق حرارتی هست که در روزهای نخست که جوجه‌ها نمی‌توانند به راحتی دمای بدن خود را کنترل کنند این کفپوش باعث جلوگیری از ضرب خوردگی جوجه ها می‌شود .وجود این کفپوش باعث می‌شود که از بیماریهای زیاد جوجه ها جلوگیری شود.

 

انواع کفپوش مرغداری

در حال حاضر انواع مختلفی از کفپوش‌ها در طرح‌ها و متریال‌های مختلف به بازار عرضه می‌شود که هرکدام با توجه به انتخاب افراد مورد مصرف قرار می گیرند که در ادامه به معرفی انواع کفپوش برای سالن مرغداری می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

 

کفپوش پوشال مرغداری

پوشال مرغداری یکی از قدیمیترین کفپوش مرغداری است که بیشتر در مرغداری‌های بومی جهت پوشش کف سالن مرغداری مورد استفاده قرار می‌گیرد. این کفپوش سالن مرغداری بسیار ارزان است. اما به طور کامل انتظارات صاحبان سالنهای مرغداری را برطرف نمی‌کند. پوشال مرغداری یکی از مناسب‌ترین بسترها برای پرورش مرغ و یا جوجه می‌باشد. زیرا هم بسیار نرم و لطیف بوده و هم خشک می‌باشند.

این موضوع باعث شده که سال‌های سال مشاهده شود که اغلب مرغداری‌ها در بستر سالن از پوشال استفاده می‌کنند. پوشال مرغداری معمولا قبل از استفاده ضدعفونی شده تا میکروب خاصی به داخل مرغداری انتقال پیدا نکند. بدین ترتیب می‌توان با خیالی آسوده پوشال را در کف سالن پهن نموده و مرغ و یا جوجه‌ها را بر روی آنها پرورش داد.

 

رول بستر مرغداری

در حال حاضر بهترین و پر طرفدار ترین کفپوش مرغداری در بازار رول بستر مرغداری است. هرچند این محصول زیاد محصول شناخته شده ای نیست. اما به مصرف کنندگان خود ثابت کرده است که قابلیت جایگزینی با خاک اره و پوشال را دارا است.

این محصول دو نوع یک لایه و دولایه یا کرکره ای را شامل می‌شود که خریداران آن بسته به نیاز خود هر یک از نوع‌های آن را می‌توانند خریداری کنند. این محصول برای خریداران خود بسیار مقرون به صرفه و ارزان قیمت است. شما هیچگاه نمی‌توانید کفپوشی هم قیمت رول بستر مرغداری و یا ارزان‌تر از آن را پیدا کنید که کارایی‌های این محصول را دارا باشد.

 

کفپوش تایل مرغداری

کفپوش تایل مرغداری براى سالن‌هاى مرغداری، کارخانجات، پست‌های برق مناسب می باشد. این کفپوش‌ها در طراحی و زیبا سازی ساختمان و محیط کار کمک شایانی می کنند. همچنین از مواد درجه یک و غیر بازیافتی تولید شده و کاملا بهداشتی می‌باشد.

تایل مخصوص مرغدارى‌ها و کف انبارهاى سبک، با استفاده از این محصول با توجه به فاصله مناسب از زمین می‌تواند حجم بالایى از فضولات طیور را انباشت و به موقع دفع نمود و همچنین می‌توان براى انبارهاى سبک با کاربرى‌هاى مختلف براى دارو و غذا و موارد دیگر به خاطر اینکه هوا در زیر محصولات در جریان باشد استفاده نمود. این محصول با توجه به ساختار پلاستیک بودن آن به هیچ عنوان ترک و یا شکستگی ندارد. مواد شوینده و اسیدی در تغیر حالت و رنگ آن تاثیری ندارد.

 

سه وظیفه اصلی بستر خوب و مناسب در سالن مرغداری

1- جذب رطوبت موجود در فضولات جوجه‌ها، همان‌طور که می‌دانید پرندگان مدفوع و ادرار را به صورت یکجا و مخلوط  دفع می‌کنند در نتیجه فضولات پرندگان دارای رطوبت بالایی است. یک بستر خوب در کنار تهویه مناسب باید بتواند رطوبت حاصل از فضولات پرندگان را تعدیل کند.

2- جلوگیری از وارد شدن ضربه به کف پای جوجه‌ها، این وظیفه به ویژه در روزهای اول پرورش بسیار مهم است. چراکه جوجه‌ها در روزهای اول بسیار بازیگوش بوده و تمایل به دویدن بسیار دارند. در نتیجه ایجاد یک بستر مناسب برای کف پای جوجه‌ها بسیار مهم است.

3- ایجاد یک عایق حرارتی، جوجه‌ها  روزهای نخست پرورش نمی‌توانند به خوبی دمای بدن خود را تنظیم کنند و در نتیجه به تغییرات دمایی بسیار حساس هستند. برخورد جوجه‌ها با کف سرد سالن می‌تواند زمینه ساز بسیاری از بیماری‌ها باشد. مشکلات کلیوی، مدفوع چسبناک و یا گازدار و بیماری‌های تنفسی می‌تواند از نتایج کافی نبودن بستر و یا تماس جوجه‌ها با کف سرد سالن باشد.

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *