گیاه مناسب کشت هیدروپونیک؛ معرفی 3 گیاه مناسب

کشت هیدروپونیک

در این مقاله از سایت الوند قصد داریم 3 گیاه مناسب کشت هیدروپونیک را به شما معرفی کنیم. تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

کشاورزان دریافته‌اند که این گیاهان همانند اردک به آب، به کشت هیدروپونیک واکنش نشان می‌­دهند. آن­ها با دوام بوده و رشد سریعی دارند و برای شروع کار زیادی نمی­‌خواهند و همه ویژگی­‌های عالی را برای رشد در یک اتاق کوچک دارند. همچنین می‌توانید برای مطالعه مطلب هیدروپونیک چیست؟ مزایا و معایب این روش کشت، کلیک کنید.

 

اسفناج؛ گیاه مناسب کشت هیدروپونیک

در کشت به روش هیدروپونیک، اسفناج به سرعت رشد می­‌کند. به ویژه هنگام استفاده از تکنیک فیلم مغذی و یا سایر روش‌­ها که محلول­‌های مواد مغذی حاوی اکسیژن زیادی است. همچنین، شما نسبت به باغ از آب کمتری استفاده می­‌کنید. کشت این گیاه را از بذر شروع کرده و یک هفته پس از کشت شروع به جوانه­ زنی می­‌کند.

اسفناج؛ گیاه مناسب کشت هیدروپونیک
اسفناج؛ گیاه مناسب کشت هیدروپونیک

سپس به سیستم خود منتقل می­‌کنید. زمان رشد برای اسفناج حدود 40 روز است و بهترین PH برای رشد شش تا هفت و نیم است.

 

توت فرنگی؛ گیاه مناسب کشت هیدروپونیک

بدترین چیز در مورد توت­ فرنگی این است که فصلی است. اگر هنگام تهیه محصول به آن دقت نکنید، به نوع از انواع توت­‌های در حال زوال شروع خواهید کرد. با استفاده از هیدروپونیک می­‌توانید محصول را در تمام طول سال داشته باشید. برداشت آن بسیار راحت بوده و بدون خم شدن است.

توت فرنگی
توت فرنگی

همچنین توت­ فرنگی‌­ها با سیستم اِب و فلو سازگاری بهتری دارند. کشت آب عمیق و یا تکنیک‌­های فیلم مغذی می‌­تواند برای مقدار کم محصول استفاده شود. زمان رشد توت فرنگی در کشت هیدروپونیک حدود 60 روز است و بهترین PH برای توت فرنگی، پنج و نیم تا 6.2 است.

 

فلفل دلمه ای؛ گیاه مناسب کشت هیدروپونیک

فلفل دلمه ای یک گیاه هیدروپونیک پیشرفته می­‌باشد. اجازه ندهید که تا ارتفاع کامل خود رشد کند. در مقابل، اجازه دهید که تا ارتفاع 20 سانتی‌متری رشد کند.

فلفل دلمه ای؛ گیاه مناسب کشت هیدروپونیک
فلفل دلمه ای؛ گیاه مناسب کشت هیدروپونیک

کشت آب عمیق یا سیستم­‌های اِب و فلو برای فلفل بهتر هستند. زمان رشدفلفل دلمه ای در کشت هیدروپونیک حدود 90 روز است و بهترین PH برای آن، شش تا 6.5 است.

 

تکنیک فیلم مغذی

تکنیک فیلم مواد مغذی (NFT) یک سیستم هیدروپونیکی فعال است که آب آن حاوی مواد مغذی حل شده در یک سینی رشد است. به طوری که، این مواد مغذی می­‌توانند توسط گیاهان و از طریق ریشه جذب شوند. سپس، آب به مخزن پایین­‌تر تخلیه شده و در نهایت از طریق پمپ به سینی بر می­‌گردد.

این تکنیک یکی از محبوب­‌ترین تکنیک­‌ها برای سیستم هیدروپونیک می­‌باشد که می‌­تواند برای گیاهان سبک، مانند کاهو مفید باشد، اما برای کشت محصولات سنگین نظیر گوجه ­فرنگی مناسب نیست.

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *