پر فروش ترین محصولات گلخانه ای و انواع محصولات گلخانه ای

پرسود ترین محصولات گلخانه ای

امروزه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی به یکی از سود آور ترین کسب‌ و کارها تبدیل‌شده است. بهتر است اگر گلخانه خود را تازه تأسیس کرده‌اید در اوایل کار سبزیجاتی را که به‌ آسانی رشد می‌کنند انتخاب کنید. در ضمن باید همیشه اطلاعات مربوط به کسب‌ و کار خود را به‌روز کنید تا بتوانید بهترین نتیجه را ببینید. پر فروش ترین محصولات گلخانه ای آن‌ هایی هستند که بازار فروش خیلی خوبی داشته باشند. محصولات جالیزی مانند خیار و گوجه چند بار در سال میوه می‌دهند و در همه ی فصول خریدار دارند.

 

کشت گلخانه ای یا کشت در زمین؟

کشت گلخانه ای نسبت به کشت در زمین های کشاورزی دارای مشکلات و دردسر کمتر است و همچنین بازه ی زمانی یرای به ثمر نشستن محصول و برداشت آن نسبت به کشاورزی سنتی، بسیار کوتاه تر است. به این ترتیب می توان به این نتیجه رسید که کشت گلخانه ای می تواند سودآوری بیشتری داشته باشد. در خارج کشور نیز مصولات گلخانه ای نیز طرفداران خاص خود را دارد، پس به منظور صادرات محصولات گلخانه ای می توان برای کاشت این محصولات برنامه ریزی کرد.

 

زعفران از گران ترین محصولات گلخانه ای

زعفران از جمله پرسودترین محصولات گلخانه ای است که تنها به 6 بار آبیاری در سال نیاز دارد.

زعفران از گران ترین محصولات گلخانه ای
زعفران از گران ترین محصولات گلخانه ای

درست است که برای کاشت این محصول به زمین چند هکتاری نیاز است، اما به شما مژده می دهیم که اگر شما جز مالکان زمین های کشاورزی نیستید از روش کاشت زعفران در گلخانه بهره ببرید. خوب است بدانید که کاشت زعفران حدود 90 درصد سود دهی دارد.

 

پرورش توت فرنگی از پر سود ترین محصولات گلخانه ای

از جمله پرسودترین محصولات گلخانه ای می توان به توت فرنگی اشاره کرد.

پرورش توت فرنگی از پر سود ترین محصولات گلخانه ای
پرورش توت فرنگی از پر سود ترین محصولات گلخانه ای

در مورد کاشت توت فرنگی باید بدانید که برای شروع کار به سرمایه ی چندان زیادی نیاز ندارید و می توان با حداقل هزینه برای کاشت این گیاه پر خاصیت اقدام نمائید و بسته به شرایط آب و هوایی متفاوت، حدود 200 تا 300 کیلوگرم محصول برداشت نموده و سود خوبی به دست آورید.

 

پرورش قارچ از پر سود ترین محصولات گلخانه ای

علاقه مندان به تولید قارچ برای آغاز به کار باید به دنبال تاسیس کارخانه هایی با ظرفیت بالای ۲۰۰ تن کمپوست (بستر رویش قارچ) باشند. تا فعالیت آنها به صرفه باشد. درواقع برای کارخانه ای با ظرفیت ۲۰۰ تن کمپوست نیاز به زمینی با وسعت ۲ هزار متر مربع است که پیشنهاد می شود کارخانه در زمینی با مساحت ۴ هزار مترمربع تاسیس شود تا امکان توسعه کارخانه در سال های آینده وجود داشته باشد.

پرورش قارچ گلخانه ای
پرورش قارچ گلخانه ای

کارخانه باید چاه آب یا حقابه داشته باشد که با در نظرگرفتن این شرایط، برای آغاز به کار و فعالیت در حوزه تولید قارچ باید سرمایه ای در حدود ۲ میلیارد تومان داشته باشید. وزارت جهاد کشاورزی، مجوز آغاز به کار سالن های تولید قارچ ۲۰۰ تنی را می دهد اما براساس آمار به دست آمده از کارگاه های تولید قارچ، صرفه اقتصادی در سالن های با ظرفیت ۴۷۵ تا ۵۰۰ تن است و تولید قارچ با ظرفیت کمتر، چندان به صرفه نیست.

 

 از پر فروش ترین محصولات گلخانه ای خیار گلخانه ای است

خیار گلخانه ای در مقایسه با خیار مزرعه، به دلیل ظاهر زیبا و کشیده ای که دارد مشتری بیشتر آنرا خریداری می کند.

پرورش خیار گلخانه ای
پرورش خیار گلخانه ای

خیارهای گلخانه ای در بیشتر فصول سال کشت می شوند ولی درتابستان به دلیل ورود خیار مزرعه خبری از خیار گلخانه ای نیست.

 

سبزیجات و گیاهان دارویی از پر فروش ترین محصولات گلخانه ای

همانطور که می دانید یکی از پرمصرف ترین محصولات کشاورزی در خانواده ها، انواع سبزیجات است. شاید برای شما عزیزان بارها اتفاق افتاده باشد که در باغچه ی خانه تان انواع سبزی را پرورش داده باشید.

سبزیجات و گباهان دارویی گلخانه ای
سبزیجات و گباهان دارویی گلخانه ای

اما چنانچه قصد دارید از پرورش سبزیجات به سود برسید، خوب است که ازگیاهان مورد استفاده در سالاد شروع کنید. توجه نمائید که قبل از شروع کار در مورد نحوه ی رشد گیاهان برگ دار و سبزیجات اطلاعات کافی داشته باشید.

 

پرورش کاکتوس از پر فروش ترین محصولات گلخانه ای

کاکتوس را خیلی‌ ها یک گیاه تزیینی و آپارتمانی و گاهی به دلیل خاردار بودن، ضمخت توصیف می‌کنند. این گیاه به ظاهر خشن دارای انواع متعددی است که علاقمندان فراوانی در سراسر جهان دارد.

پرورش کاکتوس از پر فروش ترین محصولات گلخانه ای
پرورش کاکتوس از پر فروش ترین محصولات گلخانه ای

تولیدکنندگان صنعت کشاورزی با کشت و تولید این گیاه که به آبیاری اندکی نیاز دارد، سود مطلوبی از صادرات به دست می‌آورند که موجب رشد اقتصادی در حوزه کشاورزی بهینه می‌شود.

مقالات مرتبط
8 نظر
ناشناس

بهترین وبسایتی که تاحالا دیدم.ازتون متشکرم

حححهه

سلام شما خبر از اوضاع نابسامان گوجه و خیار جنوب کرمان دارید که این محصولات را جز سود ده ها قرار دادین؟محض اطلاع گوجه از ما کیلویی ۲۸۰تومان و خیار ۵۰۰تومان میخرن…بیشتر تحقیق کنید لطفا

ناشناس

مطلب بسیار خوبی بود.ممنون

پوریا

نظر شما راجب گلخانه ی ۱۰۰۰متری گوجه چری(گیلاسی)رو میشه بدونم؟؟ من به تازگی کاراهای مجوزو دارم تموم میکنم ک گلخونمو احداث کنم.. به راهنماییتون نیاز دارم.

ناشناس

خسته نباشید ممنون به خاطر این مطالب کاربردی

ناشناس

تو زمینه ای که فعالیت میکنید جزو
بهترین سایت ها هستید.

[…] این واقعا شگفت انگیز است که باعث شده جزو سودآورترین و پر فروش ترین محصولات گلخانه ای حساب شود و دیگر نیاز نیست مجدد به کاشت آن بپردازید این […]

تجارت سبز آبان

بسیار عالی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *