تفاوت جت هیتر و هیترگازی و انتخاب مناسب بین آن دو

تفاوت جت هیتر و هیترگازی و انتخاب مناسب بین آن دو

در این مقاله از سایت الوند به بررسی تفاوت جت هیتر و هیترگازی به طور کامل می‌پردازیم و هرکدام را به صورت جداگانه تعریف می‌کنیم و کاربرد ها و مزایای آن ها را می‌گوییم.

 

تعریف کلی جت هیترها

جت هیتر یا هیتر موشکی (در اصطلاح عامیانه)، نوعی بخاری صنعتی است که در گلخانه‌، مرغداری، سوله و سالن‌های بزرگ صنعتی کاربرد دارد. شما می‌توانید بسته به نوع و متراژ محیط از جت هیتر گازوئیلی، گازی یا دوگانه سوز استفاده کنید. جت‌هیترها بر اساس مولفه‌های مختلف دسته‌بندی می‌شوند که در ادامه بر اساس سوخت مصرفی آن‌ها را مورد بررسی قرار خواهیم داد. از مهم‌ترین نکات در انتخاب و خرید جت هیتر، می‌توان به توان دستگاه (بر حسب کیلوکالری) یا مساحت (بر حسب متر مربع) اشاره کرد.

همچنین باید به سوخت مورد نیاز دستگاه (گاز، گازوئیل، گاز مایع، برق و…) و در دسترس بودن آن را هم در نظر گرفت. تنوع بالا خصوصا در تعداد موتور (تک موتور، دو موتور و بدون موتور) و همچنین نوع فضایی که قصد تامین گرمایش آن را دارید( گلخانه، مرغداری، کارگاه صنعتی، کارگاه ساختمانی و…)، همه مواردی هستند که باید در انتخاب یک دستگاه مناسب مورد توجه قرار می‌گیرند.

 

انواع جت هیترها

جت هیترها به لحاظ نوع سوخت به ۳ نوع گازی، گازوئیلی، و برقی تقسیم بندی می‌شوند. که ما در این مقاله از گروه الوند به بررسی تفاوت جت هیتر و هیترگازی آن میپردازیم و هدفمان این است که برترین از بین این دو را از هر نظر به شما معرفی کنیم.
 

کاربردهای جت هیتر و تفاوت جت هیتر و هیترگازی

همان‌طور که اشاره کردیم، جت هیترها به خاطر داشتن توان گرمایشی بالا، برای فضاهای صنعتی بزرگ مناسب هستند. ازجمله مرغداری‌ها، گلخانه‌ها، سوله‌های بزرگ کارگاهی و کارخانه‌ها و… درواقع جت هیترها بیشتر کاربرد صنعتی دارند و یک بخاری صنعتی بشمار می‌روند.

نوع جت هیتر گازی بدون دودکش بازدهی گرمایشی بیشتری دارد و بیشتر برای محیط‌ هایی که سیستم تهویه دارد مورد استفاده قرار می‌گیرند و جت هیتر دودکش دار برای محیط‌ هایی که سیستم تهویه ندارند مناسب است.

 

مزیت های جت هیترها نسبت به سایر دستگاه های گرمایشی

1- جت هیترها کارایی و راندمان بسیار خوبی دارند، این هیترها می توانند به سرعت هوای محیط را گرم کنند و به درجه حرارت مورد نظر برسانند. 2- از نظر کلی می‌توانیم بگوییم که جت هیترها مصرف سوخت و انرژی بهتری هم دارند. 3- جت هیترها عمر مفید بالایی دارند و شما می توانید مدت زمان طولانی از آن ها استفاده کنید. 4- نصب، نگهداری و تعمیر جت هیترها بسیار آسان است.

5- جت هیترها می توانند با ترموستات محیطی کار کنند و خودشان بصورت اتومات دمای محیط را گرم نگه دارند. 6- با توجه به تنوع جت هیترها شما می‌توانید بهترین و مناسب ترین نوع آن ها را بسته به محیط کاری خودتان انتخاب کنید.

از مزایای جت هیترها میتوانیم به قدرت گرمایشی بالا و گرمادهی زیاد به خاطر مجهز بودن به فن هیتر، با توجه به طریقه نصب جت هیتر از سقف به‌صورت آویز، فضای مفیدی را اشغال نمی‌کند و تنوع مدل‌ها و نوع سوخت مصرفی مانند جت هیتر گازی، برقی، گازوئیلی و… اشاره کنیم.

 

تعریف هیترگازی و موارد مصرف آن

هیتر گازی از محصولات پرفروش در صنعت تجهیزات گرمایشی-سرمایشی و انرژی است. از این محصول بیشتر برای تأمین گرمای لازم در فضاهای صنعتی و تجاری استفاده می‌شود. معمولاً از هیتر گازی برای فضاهای بزرگی از جمله باشگاه، سالن، سوله، مسجد، رستوران فروشگاه، مسجد، بانک و غیره استفاده می‌شود. به عنوان یک ویژگی قابل ذکر، در یک هیتر گازی معمولاً از ترموستات های مختلفی مانند ترموستات کنترل فن، ترموستات حدی و ترموستات محیطی در جهت کنترل دمای محیط استفاده می‌شود.

یک هیتر گازی پرقدرت معمولاً برای یک مکان مسکونی یا اداری که فضای کم و تهویه نامناسب دارد و دارای رطوبت زیادی است اصلا توصیه نمی‌شود و حتی ممکن است خطرناک باشد. هر هیتر بسته به مشخصاتی که دارد برای فضایی متناسب با آن قابل کاربرد و استفاده است. برخی از هیترهای گازی برای مکان هایی هم که گازکشی شهری نشده اند قابل استفاده هستند و از گاز مایع می‌توان انرژی لازم را تأمین کرد.

هیترگازی فن دار

سرعت گرمسازی در هیترهای گازی فن دار در سطح بالایی قرار دارد، این هیترها اگرچه از فن سانتریفیوژ استفاده کنند می‌توانند به راحتی به کانال وصل شوند و نیز باید گفت نصب و راه اندازی این هیترهای گرمایشی بسیار آسان می‌باشد و نصب آن نیاز به داشتن تخصص ویژه ای ندارد، بازدهی بالای این دستگاه سبب تمایز بین آن از سایر دستگاه های متمایز شده است، کیفیت بالای این محصول از دیگر ویژگی بارز این هیتر محسوب می‌شود.

از موارد استفاده هیتر گازی فن دار می‌توان به بهترین گزینه برای استفاده در فروشگاه های بزرگ‏‏، بهترین دستگاه گرمایش سالن های تولیدی و مونتاژ،ساختاری متفاوت برای تامین گرمایش سالن های پرورش ماهی و آبزیان، بهترین دستگاه گرمایشی برای استفاده در انبارهای صنایع غذایی و لبنی، هیتر پایه دار صنعتی گزینه ای مناسب برای استفاده در کارخانجات تولیدی، قابل تولید به صورت کانالی برای استفاده در گلخانه ها و سالن های مرغداری اشاره کرد. در این مقاله از الوند به بررسی تفاوت جت هیتر و هیترگازی می‌پردازیم.

 

مزایای هیترگازی

از جمله مزیت‌های هيتر گازي، سیستم گرمایشی مناسب و بهینه برای محیط ‌های بزرگ است. هیتر گازی کم مصرف برای گرمایشی مسکونی مناسب می‌باشد.

 

بررسی تفاوت جت هیتر و هیترگازی

اکنون‌که با مزایا و کاربردهای جت هيتر و هيتر گازي آشنا شدید. تفاوت جت هیتر و هیتر گازی آشکارتر شد. تفاوت اصلی این دو هیتر در نوع کاربری آن‌ها است. جت هیترها به‌عنوان یک هیتر صنعتی شناخته می‌شوند. و از آن در محیط‌های صنعتی جهت گرمایش استفاده می‌گردند. هیترهای گازی بیشتر کاربرد اداری-تجاری و مسکونی دارند و برای گرمایش محیط‌های بزرگ صنعتی مناسب نیستند.

با توجه به آگاهی از تفاوت جت هیتر و هیترگازی تصمیم‌گیری در مورد خرید سیستم گرمایشی مناسب آسان‌تر می‌شود. اگر به یک سیستم گرمایشی برای محیط کارگاه، کارخانه، گلخانه، مرغداری و محیط‌های صنعتی دیگر نیاز دارید. جت هیترها مناسب‌ترین گزینه برای شما هستند و اگر به دنبال خرید سیستم گرمایشی برای محیط‌های اداری_تجاری و مسکونی هستید. هیترهای گازی برای محیط شما مناسب است.

 

نتیجه گیری کلی از مقایسه جت هیتر و هیترگازی

در این نوشتار به توضیح تفاوت جت هیتر و هیترگازی پرداختیم. به هنگام خرید هر کدام از این یک باید دقت نمود که کدام نوع هیتر بسته به سوخت مصرفی برای فضای مد نظر قابل استفاده است. همچنین ظرفیت دستگاه نیز باید بررسی شود که آیا برای محل مورد استفاده جوابگو است یا خیر.

خریداران به هنگام خرید و انتخاب باید به این نکات توجه نمایند تا با انتخاب هیتر مناسب مجبور به تعویض و پرداخت هزینه های اضافی نباشند. گروه الوند بارائه مشاوره رایگان قبل خرید به یاری شما میپردازد با شماره های مندرج شده در سایت با ما در ارتباط باشید.

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *