اصول تهویه سالن مرغداری ها در زمستان به چه صورت است؟

اصول تهویه سالن مرغداری

اصول تهویه موفق سالن مرغداری‌ ها در طی زمستان نسبت به تابستان بسیار متفاوت است. تحت شرایط محیطی گرم، حداکثر جریان هوا به طور معمول لازم است تا به صورت مستقیم پرندگان را خنک گرداند. تهویه توسط ترموستات یا کنترل‌کننده‌ ها برطبق درجه حرارت مرغداری تنظیم می‌شود. زمانی که هوا سرد است، از تماس هوای سرد بیرون با پرنده باید جلوگیری شود. به علاوه برای کاهش هزینه ‌های گرمایی، فن‌ ها به میزان حداقل استفاده می‌شوند.

اصول تهویه سالن مرغداری
اصول تهویه سالن مرغداری

گرم نگه داشتن پرندگان به میزان کافی با هوای سالم با کیفیت، هدف اولیه تهویه در هوای سرد است. تهویه در زمستان همچنین هدفی برای کاهش رطوبت از مرغداری برای حفظ شرایط بستر مناسب است. در هوای خیلی سرد حداقل تهویه فن‌ ها باید توسط یک تایمر برای اطمینان از تهویه کافی برای حفظ کیفیت هوا و حذف رطوبت صورت گیرد. در این مطلب از سایت الوند با ما همراه باشید تا با اصول تهویه سالن مرغداری ها آشنا شوید. همچنین می‌توانید با کلیک بر روی سیستم های گرمایش مرغداری و انواع آن، این مطلب را مطاعه نمایید.

 

1- بستن ورودی مفافذ هوا اولین اصول تهویه سالن مرغداری

مرغداری با منافذ زیاد نمی‌تواند به خوبی تهویه شود. تمام هوا باید فقط از ورودی‌ های هوا وارد گردد. هوای سرد به سمت پایین جریان می‌یابد، بنابراین نشت هوای سرد بیرون از طریق ترک ‌ها، حفره‌ ها و دیگر ورودی ‌های ناخواسته به سمت کف جریان می‌یابد. در نتیجه میعان، باعث ایجاد بستر خیس، بستر کیکی و عملکرد ضعیف پرندگان می‌شود. تست خانگی “گرفتگی” اندازه‌ گیری فشار استاتیک است. اگر تمام درها، پنجره‌ ها و وروردی ‌ها بسته شوند و یک فن 122 سانتیمتری با قدرت 20000 فوت مکعب در دقیقه روشن شود، شما باید قادر باشید که یک فشار ثابت منفی 1/3 میلی‌متر در مرغداری ‌های قدیمی‌ و 8/3 میلی‌متر در یک مرغداری جدید را ایجاد کنید. اگر مرغداری این تست را با موفقیت پشت سر نگذاشت، به احتمال زیاد هوا از طریق درزها و شکستگی‌ ها وارد می‌شود.

بستن ورودی مفافذ هوا اولین اصول تهویه سالن مرغداری
بستن ورودی مفافذ هوا اولین اصول تهویه سالن مرغداری

مهم ترین اصل تهویه در زمستان این است که هوا را به سمت بالای سالن و با سرعت بالا برای به دست آوردن مخلوط مناسبی از هوا هدایت کنیم. هوای سرد نباید بر روی سر پرندگان سقوط کند.

 

2- عایق کردن قبل از تهویه از اصول تهویه سالن مرغداری

شرایط پرورش مناسب نمی‌تواند در یک مرغداری در هوای سرد حفظ شود، اگر گرما حفظ نشود.

 

3- تنظیم تایمر فن برای حداقل نرخ تهویه مناسب با توجه به سن پرنده

مطمئن شويد همه فن ‌ها تنها توسط يک تايمر كنترل می‌شوند. نرخ تهويه مناسب معمولاً از ۱۰/۰ فوت مكعب در دقيقه/پرنده در يک هفتگی تا ۹۰/۰ فوت مكعب در دقيقه/پرنده در ۸ هفتگی می‌باشد.

بطور مثال در طی هفته اول با ۲۴۰۰۰ جوجه، به طور متوسط ۲۴۰۰=۲۴۰۰۰*۱۰/۰ فوت مكعب در دقيقه نياز خواهيد داشت. به اين دليل گفته شد به طور متوسط زيرا نصب فنی با قدرت ۲۴۰۰ CFM مشكل است. از يک تايمر استفاده كنيد، براي مثال برای ۲ فن ۹۱ سانتيمتری با قدرت ۱۰۰۰۰ درصدی از زمان برای ميانگين ۲۴۰۰ لازم خواهد بود. درصد از زمان لازم از طريق تقسيم CFMs لازم بر ظرفيت CFM فن ‌هايی كه بايد روشن باشند به دست می‌‌آيد. در اين مثال ۱۲/۰=۲۰۰۰۰/۲۴۰۰ كه ضرب اين عدد در ۵ دقيقه (زمان خاموش و روشن شدن تايمر) مساوي ۶/۰ دقيقه يا ۳۶ ثانيه زمان برای روشن شدن فن ‌ها خواهد بود.

تنظیم تایمر فن برای حداقل نرخ تهویه مناسب با توجه به سن پرنده
تنظیم تایمر فن برای حداقل نرخ تهویه مناسب با توجه به سن پرنده

هرگز تهويه را با كمتر از ۲ فن ۹۱ سانتيمتری انجام ندهيد. تهويه يک فن ۹۱ سانتيمتری عموماً بازده فشار استاتيكی لازم برای تهويه مناسب را نخواهد داشت. گرما به طرف فن ‌ها جريان می‌يابد، بنابراين تهويه با يک فن ۱۲۲ سانتيمتری، تجمع حرارت در انتهای مرغداری را در پی خواهد شد. استفاده از ۲ يا بيشتر از حداقل فن ‌ها برای تهويه به حفظ يكنواختی تهويه كمک می‌كند و اين مورد به نوبه خود عملكرد گله را افزايش می‌دهد.

 

4- افزایش تنظیمات تایمر فن در هر هفته از دیگر اصول تهویه سالن مرغداری

زمان شروع به کار فن باید به طور هفتگی برای کنترل رطوبتی که از طریق پرندگان در حال رشد به هوا اضافه می‌شود افزایش یابد. همانطور که در نکته 3 اشاره شد، میزان مورد نیاز معمولا از0.10 CFM /پرنده به 0.90 CFM /پرنده در طی یک دوره هشت هفته ای افزایش می‌یابد. توجه داشته باشید که داشتن تنظیم درست تایمر حداقل تهویه به همان اندازه در پایان دوره رشد مهم است که در آغاز دوره مهم است. در بخش دوم از دوره رشد، کنترل ترموستات معمولا تنظیمات تایمر را تحت الشعاع قرار می‌دهد.

 

5- حفظ تنظیمات تهویه حداقل، بدون در نظر گرفتن شرایط داخل یا خارج

بدون حداقل تهویه، کیفیت هوای داخلی سالن مرغداری بدتر خواهد شد و مشکلات رطوبت بستر و آمونیاک را ایجاد خواهد کرد. میزان از دست دادن حرارت سالن با حداقل تهویه کم است، و از لحاظ اقتصادی برای جلوگیری از مشکلات رطوبت قابل توجیه است. هنگامی که هوا گرم می‌شود (11 درجه سانتیگراد) رطوبت نسبی آن به نصف کاهش می‌یابد. هوای سرد پس از ورود به سالن در فصل زمستان گرم و خشک می‌شود. بنابراین، این “هوا” قادر است رطوبت اضافی را از طریق فن ها به خارج از سالن حمل کند. تهویه تنها راه برای حذف رطوبت از بستر سالن مرغداری است.

حفظ تنظیمات تهویه حداقل
حفظ تنظیمات تهویه حداقل

ورود هوا در اطراف بالا و پایین دیوار فشار استاتیکی کمتری را خواهد داشت و به هوای سرد و مرطوب اجازه تماس با جوجه‌ ها و بستر را خواهد داد.

 

6- آوردن هواي سرد خارج از بالای سالن بر روی سر پرندگان، با سرعت كافی برای تركيب با هوای گرم داخل قبل از تماس با پرندگان

براي دستيابی به اين هدف، نياز به يک سالن بسته با فشار استاتيک در حدود ۰٫۱۰ اينچ (۲٫۵ ميلي متر)، به طور مناسب طراحی شده و تنظيم ورودی های هوا هستيم. يك فشار استاتيكی در حدود ۰٫۱۰ اينچ (۲٫۵ ميلي متر) هوا را ۲۰ فوت (۶٫۱ متر) به سمت مركز سالن جابجا می‌كند. علاوه بر اين، عمل اختلاط، بازده حرارت سوختی را با جلوگيری از هوای گرم توليد شده توسط پرندگان، كوره‌های حرارتی و جوجه ها از طريق بردن به سقف و نگه داشتن در آنجا بهبود مي‌بخشد. فن ‌های مخلوط كننده نيز مي‌توانند به ارتقاء يكنواختی دما و كاهش مصرف سوخت كمک كنند.

 

7- در اصول تهویه سالن مرغداری اگر بستر مرطوب و یا آمونیاکی یک مشکل است، حداقل نرخ تهویه را افزایش دهید

جوجه ‌ها در حدود 0.9 کیلوگرم از آب، را به ازای هر 0.45 کیلوگرم از خوراک خورده شده را به سالن اضافه می‌کنند. بنابراین مقدار زیادی آب به داخل سالن مرغداری در طی دوره رشد وارد می‌گردد. علاوه بر مواد دفعی رطوبت بیش از حد باعث آمونیاکی شدن می‌شود، و این زمانی بدتر می‌شود که رطوبت بستر بالا است. تهویه مناسب، تنها راه برای حذف رطوبت از بستر است.

 

8- اگر افزایش حداقل نرخ تهویه مشکل بستر مرطوب را حل نمی‌کند، مقدار کمی گرما اضافه کنید

گاهی اوقات زماني كه يک سالن بستر نرم دارد، بيشتر كار كردن فن ‌ها ممكن است مشكل را حل نكند. اين به اين معنی است كه سالن به دستگاه‌ های حرارتی بيشتری برای كمک به كاهش رطوبت و تسهيل دفع رطوبت نياز دارد. ممكن است خشک كردن يک سالن توسط افزايش تدريجي زمان كاركردن فن ‌ها در طي زمان‌ های گرم روز موقعي كه رطوبت كم است امكان پذير باشد. اگر اين كار جواب نداد، حرارات بايد افزايش يابد.

 

9- در اصول تهویه سالن مرغداری اگر سالن بیش از حد گرد و خاکی و بستر خیلی خشک است، حداقل نرخ تهویه کاهش یابد.

این وضعیت معولا نشانه‌ای از تهویه زیاد است و باید که تنظیمات زمان فن ‌ها کاهش یابد.

 

10- اگر سالن مرغداری بیش از حد گرم می‌شود، تنظیمات ترموستات را چک کنید، نه تنظیمات تایمر فن را

حداقل تنظیمات تایمر تهویه برای حذف رطوبت و هوای با کیفیت است نه کنترل درجه حرارت. برای خنک ‌تر ساختن سالن، یک ترموستات یا کنترل کننده نقطه تنظیم حرارت برای حذف تایمر تهویه افزودن تهویه بیشتر استفاده می‌شود.

 

11- فن های کمکی گردش هوا می‌توانند به تهویه و حفظ سوخت کمک کنند

علاوه بر اصول مشخص شده در بالا تولید کنندگان نیز ممکن است با استفاده از فن‌ های کمکی، گردش هوا را به عنوان راهی برای بهبود شرایط در زمستان در مرغداری و صرفه جویی در هزینه های گرمایشی در نظر بگیرند. مطالعات بیش از دو سال گذشته در این زمینه نشان داده اند که فن‌ های کمکی گردش هوا می‌توانند کمک قابل توجهی به جلوگیری از لایه‌بندی دما (به عنوان مثال، ماندن هوای گرم در نزدیکی سقف و تجمع هوای سرد در سطح پرنده) نمایند.

مقالات مرتبط
1 نظر

[…] می‌توانید اصول تهویه سالن مرغداری ها در زمستان را در اینجا مشاهده […]

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *