قیمت هواکش مرغداری صنعتی

قیمت آکسیال مرغداری مستقیم از الوند

هواکش صنعتی مرغداری از ضروری ترین و مهم ترین موارد برای رشد و پرورش طیور است که باعث ایجاد هوای سالم و مناسب در سالن می شود. لیست قیمت تولیدات کارخانه الوند را مشاهده می کنید.

هواکش 140 6 پر استیل

هواکش 140 6 پر استیل

هوادهی 43500 مترمکعب / 84 کیلوگرم

هواکش 140 5 پر استیل

هواکش 140 (5پر استیل)

هوادهی 44600 مترمکعب / 78 کیلوگرم

هواکش 140 5 پر

هواکش 140 (5پر PPG)

هوادهی 43000 مترمکعب / 76 کیلوگرم

فن 140 3 پر

هواکش 140 (3پر PPG)

هوادهی 60000 مترمکعب / 75 کیلوگرم

هواکش 100 5 پر

هواکش 100 (5پر PPG)

هوادهی 19000 مترمکعب / جنس PPG

خدمات پس از فروش الوند
هواکش 130 اربیت

هواکش اربیت 130

هوادهی 46550 مترمکعب / توان 1.1 کیلووات

هواکش 80 اربیت

هواکش اربیت 80

هوادهی 23000 مترمکعب / توان 1.7 کیلووات

هواکش 70 اربیت

هواکش اربیت 70

هوادهی 14000 مترمکعب / توان 1.4 کیلووات

سیرکوله ورتکس

سیرکوله ورتکس

6 پر / ایرودینامیک / بدنه المینیومی

فلوفن

سیرکوله فلوفن

5 پر / سه فاز و تک فاز / بدنه استیل و رنگی

فن سیرکوله 60

7 پر / سه فاز و تک فاز / بدنه استیل و رنگی

فن سیرکوله 50

7 پر / سه فاز و تک فاز / بدنه استیل و رنگی

فن 60 سیرکوله

فن سیرکوله 40

7 پر / سه فاز و تک فاز / بدنه استیل و رنگی

اینلت بزرگ

هوادهی 2660-4084 مترمکعب / 15 کیلوگرم

اینلت کوچک ورتکس

اینلت کوچک

هوادهی 1330-2040 مترمکعب / 3.73 کیلوگرم

دریچه هوا چند طبقه

ورودی هوا 4 طبقه

هوادهی 10600-16000 مترمکعب / 45 کیلوگرم

دریچه هوا چند طبقه

ورودی هوا 3 طبقه

هوادهی 7900-12200 مترمکعب / 35 کیلوگرم

معرفی فن صنعتی مرغداری

هواکش صنعتی مرغداری نوعی دستگاه صنعتی تهویه است که برای تهویه هوای سالن های مرغداری مورد استفاده قرار می گیرد. از ضروری ترین و مهم ترین موارد برای رشد و پرورش طیور وجود تهویه سالم و هوای مناسب در سالن است .به همین دلیل برای تاسیس و راه اندازی یک سالن پرورش طیور و مرغداری، نصب یک فن یا هواکش مرغداری جز اولین تجهیزات و اساسی ترین اقدامات است.

————————————————————

دسترسی به سایر صفحات مهم الوند:

هواکش صنعتی

هواکش گلخانه

هواکش 140

هواکش 100

هواکش سیرکوله

هواکش اربیت

هواکش اینلت

————————————————————

این نوع فن صنعتی تنها وظیفه جابجایی هوا را ندارد، بلکه موجب فراهم سازی اکسیژن برای طیور و خروج گازهای سمی مضر مثل دی اکسید کربن و آمونیاک از محوطه می شود. این نوع سیستم تهویه (فن مرغداری) در واقع با جابجایی و به حرکت درآوردن هوا، موجب حفظ رطوبت نیز، می شود. عملکرد صحیح فن موجب ایجاد هوای سالم و تمیز در سالن می شود.

اصول تخصصی انتخاب فن مرغداری

در انتخاب فن مرغداری توجه به اصول تخصصی در رابطه با سیستم تهویه از اهمیت بالایی برخوردار است. مقدار هوایی که هواکش برای هر واحد برق تولید می کند (راندمان) در کارکرد فن بسیار مهم است. مشخص است که فن های بزرگ بیشتر از فن های کوچک کار می کنند و راندمان کارایی فن از 5 cfm/w تا cfm/w 25 متفاوت می باشد. مقدار هوایی که فن جابجا می کند نیز به صورت حجم هوا در هر واحد زمان بیان می شود. وقتی فشار استاتیک بالا می رود فن سخت تر کار می کند و مقدار مبادله هوا کاهش پیدا می کند. نسبت جریان هوای بالا نیز نشان دهنده یک هواکش مرغداری بهتر است. اصولا نسبت جریان هوا بین 0.50 تا 0.85 تغییر می کند . مثلا وقتی مقدار نسبت جریان هوا 0.50 می باشد یعنی در بدترین حالت 50 درصد از ظرفیت تولید هوا از دست می رود و وقتی این نسبت 0.85 باشد 15 درصد ار ظرفیت تولید هوا از دست می رود و در مقایسه با فن مرغداری قبلی کارآمد تر است. آخرین اصل تخصصی در فن مرغداری فشار استاتیک است که با فشار سنج اندازه گیری می شود. اغلب فشار استاتیک در مرغداری ها 0.04 تا 0.12 اینچ است. امروزه مرغداری های مدرن تر با مقاومت و کیفیت بالاتر، با مقدار فشار استاتیک 0.15 کار می کنند.

انواع تهویه مرغداری

هواکش (فن) مرغداری با توجه به مساحت و ظرفیت سالن های مرغداری انواع گوناگونی دارد. این نوع هواکش همان طور که گفته شده جز اصلی ترین تجهیزات برای سالن پرورش طیور محسوب می شود. به همین دلیل طراحان فن مرغداری هواکش های صنعتی با توان و نوع متفاوت برای اندازه های مختلف سالن های پرورش طیور ساخته اند. در ادامه به بررسی انواع این نوع فن می پردازیم :

فن مرغداری طولی

این نوع تهویه صنعتی در بخش طولی سالن پرورش طیور قرار می گیرد و در فاصله یک متری از زمین و مخالف با جهتی که هوا جریان دارد، نصب می شود. به ازای قرار گرفتن هر فن دریچه ای در فاصله 60 متری در دیوار برای وارد شدن هوا نصب می شود. اصولا هواکش مرغداری طولی در سالن هایی با عرض استاندارد نصب می شود. در صورتی که عرض سالن بیشتر باشد دریچه ها در سقف تعبیه می شود.

فن مرغداری عرضی

فن مرغداری عرضی برای سالن هایی با عرض 8 تا 12 متر نصب می شود و قرار می گیرد. در این حالت دریچه ها در دیوارهای عرضی یا دیوار های طولی تعبیه می شود. هواکش در فاصله یک متری از زمین نصب می شود . ناگفته نماند که اگر طول سالن مرغداری از 70 متر بیشتر باشد، تهویه به درستی انجام نمی شود.

فن مرغداری سقفی

این نوع فن همان طور که از نامش مشخص است در سقف قرار می گیرد. این نوع فن بیشتر در مناطق گرم یا سرد کاربرد دارد. در مناطقی که هوا گرم است، تهویه و تعادل دما از اهمیت بالایی برخوردار است. به این ترتیب فن مرغداری در سقف و هواده ها در دیواره های طولی نصب می شوند. در مناطق سرد نیز حفظ دمای مناسب در محوطه اهمیت بالایی دارد. به همین دلیل فن در دیواره طولی سالن و هواده در سقف نصب می شود.

برای خرید فن مرغداری توجه به نکات و موارد مهم می تواند به شما کمک کند انتخاب درستی انجام دهید. اندازه و ظرفیت هواکش و متناسب بودن آن با ظرفیت سالن ، وزن استاندارد، طول عمر و کیفیت، گارانتی، نصب و تعمیرات و مهم تر از همه سرعت مناسب برای جریان هوا است.

چنان چه تمایل به خرید انواع هواکش مرغداری دارید و یا می خواهید از قیمت فن مرغداری اطلاع یابید می توانید با کارشناسان الوند در اراتباط باشید.

برای خرید این محصول به مشاوره نیاز دارید؟​

پیش از هرگونه خرید از کارشناسان الوند مشاوره رایگان دریافت کنید. روی شماره زیر کلیک کنید:)

اسکرول به بالا